Taśmowe wagi dozujące to kompletne dozowniki, które mogą podawać materiały sypkie trybie ciągłym lub porcjowym. Dzięki zabudowanej wadze taśmowej zasada ich pracy w podstawowym wariancie polega na wybieraniu z kosza zasypowego materiału i ważeniu w locie. Po uaktywnieniu opcji regulacji PID w sterowniku wagowym otrzymujemy układ ze zmienną prędkością przesuwu taśmy lub urządzenia podającego na taśmę. Mowa wtedy o ciągłym dozowaniu, z regulacją przepływu materiału.

 

Zakres oferty

Nasza oferta obejmuje trzy podstawowe typy dozowników taśmowych, o wydajnościach od 20kg/h do 1000 t/h. Dla klientów z przemysłu spożywczego szczególnie polecamy dozownik DTU, który z racji wysokiej higieniczności i minimalnych wymiarów spełnia wysokie wymagania stawiane przed urządzeniami w tej branży. DTC to zaawansowane i uniwersalne rozwiązanie, przeznaczone szczególnie do ciężkich materiałów, które muszą być dozowane z wysoką dokładnością. Dla klientów mających mniejsze wymagania i zainteresowanych ekonomiczną wersją dozownika przygotowaliśmy model DTL.

 

Budowa i tryb pracy

Dozowniki taśmowe składają się z przenośnika taśmowego z zabudowaną wagą wraz z elektroniką sterującą. Konstrukcja przenośnika jest zaprojektowana tak, by dokładność podczas ważenia była jak najwyższa. Wysoka jakość materiałów użytych do budowy naszych dozowników sprawia, że są odpowiednie do zastosowania nawet w najtrudniejszych warunkach, tam gdzie oczekiwania wobec bezawaryjności są największe.

Najlepsze tensometryczne elementy pomiarowe w połączeniu z nowoczesnymi sterownikami oraz bogactwo wariantów wykonania i opcji dodatkowych, umożliwią podawanie grawimetryczne materiału o różnej charakterystyce, w trybie porcjowym (z wykorzystaniem trybów dozowania zgrubnego i dokładnego) lub w systemie ciągłym (kontrola przepływu materiału za pomocą regulatora PID).

Połączenie kilku wag dozujących w jeden węzeł mieszania umożliwi stworzenie linii o wysokiej wydajności i dokładności - np. przy produkcji nawozów, cementu, proszków do prania itp.