Układy napełniania i opróżniania

Jednym z typowych zastosowań naszych produktów są wszelkiego rodzaju układy napełniania. Dotyczy to zarówno procesów w skali mikro, w tym w szczególności towarów paczkowanych poniżej 10kg, oraz makro, takich jak mieszanie półproduktów lub napełnianie dużych worków.

 

Urządzenia do napełniania

Jako firma inżynierska analizujemy każdy układ oddzielnie i w zależności od wymagań dobieramy odpowiednie elementy. Możemy zaproponować gotowe urządzenie do napełniania lub dostosować się do elementów, które klient już posiada. W naszej ofercie znajdują się: dozowniki grawimetryczne ślimakowe, wibracyjne i taśmowe – każde z nich może być wykorzystane w aplikacji napełniania.

Systemy sterowania

Unikalną właściwością naszych systemów sterowania jest sposób przetwarzania danych, który charakteryzuje się szybkością i wyjątkową dokładnością. Wykorzystanie najnowocześniejszych układów przetwornikowych i wydajnych procesorów powoduje, że szybkie napełnianie nie oznacza już małej dokładności i przepełniania pojemników.

Typowymi rozwiązaniami są:

  • Sterownik Flex/2100 z oprogramowaniem MFL lub tworzonym indywidualnie
  • Sterownik 1020 z oprogramowaniem MFL
  • Sterownik SGM800 z oprogramowaniem MFL

Towary paczkowane

Wymagania ustawy z dnia 7 maja 2009 r. o towarach paczkowanych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1161) ściśle regulują proces napełniania. Napełnianie realizowane jest w dwóch wariantach: dozowanie netto, gdzie materiał jest odważany poza pojemnikiem , a następnie spuszczany do pojemnika lub dozowanie brutto, które oznacza dozowanie materiału bezpośrednio do pojemnika. W systemach automatycznych napełnianie realizowane jest za pomocą maszyny i jest nią dozownik dostosowany do typu materiału – sypkiego lub płynnego. Specjalny rejestr znaku e (e-mark) jest wykorzystany do gromadzenia danych napełniania, dzięki czemu automatyczna waga kontrolna nie musi być wykorzystywana na linii.