Pomiar ciężaru materiałów sypkich i cieczy

 

Wiedza i doświadczenie pomagają nam w doborze i projektowaniu pewnych systemów ważących oraz ich adaptacji w istniejących i planowanych instalacjach przemysłowych. Podstawowym celem, który sobie stawiamy, jest osiągnięcie najwyższej dokładności pomiarowej, przy akceptowalnych przez klienta kosztach.

 

Rozwiązania „szyte na miarę”

Oferujemy szeroki zakres czujników tensometrycznych, wskaźników, sterowników i różnych akcesoriów, które dobieramy indywidualnie do każdej aplikacji. Dzięki naszym komponentom  możliwe jest zbudowanie wag platformowych, zarówno dla niewielkich  pojedynczych ładunków, jak i euro palet lub pojazdów oraz wag zbiornikowych, przeznaczonych do ważenia płynów lub materiałów sypkich.

Łatwa integracja

Cechą wspólną naszych urządzeń pomiarowych jest łatwość integracji w infrastrukturze komunikacyjnej w zakładach przemysłowych. Prawie wszystkie nasze mierniki są wyposażone w złącze Ethernetowe, które obecnie staje się standardem w komunikacji w przemyśle. Dodatkowo mogą być wzbogacone w obsługę bardzo popularnych standardów komunikacyjnych, jak porty szeregowe RS232/422, Profibus, czy port analogowy 4-20mA.

Wymagające warunki pracy

Nasze systemy pomiarowe przeznaczone są do pracy w najbardziej wymagających środowiskach. Nie stanowi dla nas problemu zaprojektowanie systemu ze stali kwasoodpornej o klasie szczelności IP68, odpornego na wysoką temperaturę lub pracującego w atmosferze wybuchowej.

Systemy sterowania

Nasze systemy sterowania spełniają doskonale rolę wskaźników. Duże możliwości komunikacyjne, intuicyjne menu oraz czytelne wyświetlacze pozwolą na wygodną obsługę i doskonałą współpracę z innymi układami w zakładzie produkcyjnym.

Typowymi rozwiązaniami są:

  • Sterownik SGM700
  • Sterownik SGM800 (możliwość legalizacji)
  • Sterownik 1020 (możliwość legalizacji)
  • Sterownik Flex/2100  (możliwość legalizacji)