Dozowniki wibracyjne

Niezależnie od tego czy interesuje Cię podawanie ustalonej porcji materiału, czy też Twój proces wymaga stałego przepływu, mamy rozwiązanie dla Ciebie.  Dozowniki różnicowe, pracujące w trybie ubytku masy (loss-in-weight), stanowią interesujące rozwiązanie w zakresie przepływu 1 ÷ 30 000 l/h. Są to najbardziej ekonomiczne rozwiązania, a ich konstrukcja zapewnia łatwe utrzymanie czystości i długotrwałą pracę.

Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie parametrów materiału, takich jak: uziarnienie, gęstość nasypowa, wilgotność, kąt nasypowy…, oraz wymagana porcja w żądanym interwale czasowym, lub wymagany przepływ masowy. Dzięki otrzymanym informacjom od Ciebie w zależności od rodzaju materiału dobieramy typ dozownika.

Dozowniki wibracyjne stanowią idealne rozwiązanie problemu podawania materiałów abrazyjnych, w postaci granulatów i gruboziarnistych proszków, oraz kruchych, takich jak płatki i włókna (również szklane). Doskonale sprawdzą się przy materiałach swobodnie płynących, w każdym rodzaju przemysłu – nawet spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym. Dzięki braku ruchomych części nie ma ryzyka, że kruchy materiał może ulec zniszczeniu podczas dozowania.

 

Oferta

Dozownik wibracyjny DV

DVC video

Zobacz nasz dozownik DVC w akcji:

dtc

DVC

  • wydajność od 0,1 l/h do 5000 l/h,
  • dokładność dozowania z błędem maksymalnym poniżej 0,5%,
  • brak ruchomych elementów,
  • szerokości rynien dozujących: 30, 60, 150, 250 mm,
  • pojemność zbiornika od 30 do 300 l,
  • łatwy demontaż,
  • elementy mające kontakt z materiałem wykonane ze stali nierdzewnej ze stali 1.4301 (AISI304) lub 1.4401 (AISI316), pozostałe malowane proszkowo (opcjonalnie w wersji higienicznej także nierdzewne polerowane, spawy szlifowane),
  • do uzupełniania automatycznego i manualnego,
  • wykonanie elementów mających styczność z materiałem: obróbka granulatem szklanym lub polerowanie,
  • możliwość pracy jako osobne urządzenie lub w liniach mieszających, również jako element systemów pakujących.

Do ściągnięcia:

Zasada działania

Dozowniki z ubytkiem masy (LIW = „loss-in-weight”) działają na  zasadzie ciągłego pomiaru ciężaru całego zespołu dozującego z materiałem, umieszczonego na czujnikach tensometrycznych. Ważony zespół jest elastycznie połączony z urządzeniami do zasypu i rurociągiem zsypowym w celu eliminacji zewnętrznych sił. W czasie dozowania, ciągłego lub porcjowego, mierzony jest ubytek masy z urządzenia i na tej podstawie określany przepływ masowy materiału. Regulator PID wykorzystany w układzie steruje prędkością dozowania w zależności od wymaganego przepływu. Gdy w zasobniku zmniejszy się ilość materiału, zostaje uzupełniony bez przerywania dozowania. W tym czasie dozownik przechodzi w tryb wolumetryczny, czyli podaje materiał z zapisaną tuż przed napełnianiem zbiornika prędkością. Po napełnieniu z powrotem przywrócony zostaje tryb grawimetryczny. Zalety wagi statycznej wykorzystane są tutaj w dozowaniu ciągłym za pomocą podajnika śrubowego lub wibracyjnego.