News

Zadanie polegało na przygotowaniu dwóch układów naważania składników do mieszanek tynkarskich dla firmy Knauf Jaworzno.

Wykorzystalismy nasze dozowniki śrubowe DSL75K, które zostały zabudowane pod silosami produktów. Każda mieszanka przygotowywana jest z 3-5 składników według opracowanych przez firmę receptur. Dozowniki podają materiały sypkie w postaci proszków o drobnym uziarnieniu na wagi zbiornikowe. Każda szarża trwa do 180s. Po nasypaniu porcja jest zrzucana do maszyny pakującej, znajdującej się

poniżej.

Wykorzystanie naszych urzadzeń:

  • Dzięki agitatorom mieszającym materiał w środku dozowanie materiału sypkiego za pomocą dozowników DSL75K jest płynne, a materiał nie zawiesza się i nie mostkuje. Śruby dozujące zostały odpowiednio wydłużone ponieważ ilość miejsca był ogranicozony i wymagane było odpowieednie ustawienie urządzeń.
  • Stabilny przepływ oraz pneumatyczny zawór momenatalnie zamykający strumień materiału powodują, że dozowanie jest powtarzalne, a sterownik wagowy może nauczyć się procesu dozowania. Dzieki temu przygotowywanie porcji jest powtarzalne i dokładne.
  • Zbiorniki wagowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej oraz wypolerowane wewnątrz, co znacznie zmniejsza przyleganie materiału do ścianek zbiornika. Ponadto wyposazylismy zbiorniki w pneumatyczne młotki Singold. Cyklicne uderzenia w trakcie opróżniania pomagają w zrzucie materiału ze zbiornika. Aby zbiorniki nie pękały przy uderzeniach zostały wykonane z blachy 4mm.

 

 

 

Leave a Reply