News

Kolejne urządzenie gotowe do pracy – tym razem u przedstawiciela branży jajecznej z Rawicza.

Zastosowanie grawimetrycznego śrubowego dozownika DSL75 G z różnymi rodzajami elementu dozującego w zależności od podawanego materiału wraz z systemem sterowania FLEX 2100 to świetnie rozwiązanie problemu podawania materiału sypkiego z zadaną wydajnością przy zachowaniu wyjątkowej dokładności.

Nasze urządzenia są w wyposażone w jeden z dwóch typów elementu dozującego w zależności od podawanego materiału oraz wydajności – spiralę lub śrubę z trzpieniem prowadzącym. W tym przypadku klient potrzebował wydajności dozowania w zakresie 100-200 l/h, trudno-płynący materiał sypki w postaci antyzbrylacza (krzemionki). Jest to produkt mający tendencję do zbijania się, przez co utrudnia swobodny przepływ materiału. Dzięki zastosowaniu dodatkowego zbiornika buforowego z dnem wibracyjnym oraz agitatorowi wzruszającemu materiał mamy pewność, że trudno-płynący produkt nie ulegnie zawieszeniu oraz gwarantuje stałe wypełnienie spirali.

Dozownik wyposażony jest w dwa czujniki poziomu. Po osiągnięciu poziomu minimalnego w dozowniku automatycznie uruchomi się proces uzupełniania, aż do poziomu maksymalnego. W międzyczasie zbiornik buforowy może być napełniany przez operatora.

Nasze urządzenie zostało również wyposażone w filtry patronowe z wkładami workowymi czyszczonymi za pomocą sprężonego powietrza, które poprawiają warunki pracy przy tego typu materiale generującym duże ilości pyłu. Ponadto zastosowaliśmy specjalne uszczelnienie wałów napędowych wykonane ze sznuru PTFE, z atestem do przemysłu spożywczego, które zapobiega przedostawaniu się materiału. Modułowa konstrukcja naszego urządzenia umożliwia swobodną wymianę niektórych elementów i przede wszystkim szybki oraz prosty dostęp do wnętrza w celu czyszczenie, dzięki czemu utrzymanie dozownika w czystości jest niezwykle łatwe. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Dotykowy sterownik wagowy FLEX 2100 pracujący w tym przypadku na protokole przemysłowym Modbus RTU został zabudowany w szafie sterowniczej o stopniu szczelności IP66 wyposażonej w aparaturę sterująco-zasilającą i pozwala zarządzać całym procesem wraz z falownikiem. Ubytek masy w zbiorniku odczytywany jest dzięki dwóm czujnikom tensometrycznym wykonanym ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP68.

Leave a Reply