Załadunek i rozładunek big-bagów

Załadunek i rozładunek big-bagów

Wykorzystanie w przemyśle specjalnych worków transportowych nazywanych big-bagami jest obecnie bardzo popularne. Nasze konstrukcje umożliwiają wydajny proces napełniania i opróżniania worków przy minimalnym zaangażowaniu pracowników, a elementy wzruszające materiał oraz i szczelne połączenie sprawiają, że cały proces jest prosty, szybki i bezpyłowy.

 

Custom-made solution

Jesteśmy doświadczonym producentem, firmą dysponującą nowoczesnym zapleczem technologicznym oraz profesjonalnym zespołem inżynierów, który zajmie się dopasowaniem konstrukcji do konkretnych warunków pracy. Na każdym etapie projektowym służymy swoją pomocą i oferujemy wsparcie technologiczne, dzięki któremu stacje załadunku i rozładunku worków typu big-bag uda się idealnie dopasować do potrzeb – niezależnie czy jest to cały zespół dozujący ze stacją, sama stacja czy tylko jej części. Oferujemy szeroki zakres wymiarów konstrukcji, w zależności od gabarytów worka big-bag.

 

Advantages

Constructions prepared for specific technological processes ensure:

  • bezpyłowe napełnianie i opróżnianie worka, przy minimalnym zaangażowaniu personelu,
  • krótkie przestoje, dzięki łatwości podłączania worków,
  • reducing the risk of damage to bags, which can be used repeatedly and save money,
  • reducing losses related to the spillage of material,
  • szybkie i bardzo proste załadowanie i wyładowanie towaru z worków,
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy przy realizacji zadań rozładunku.

 

Ciągła i bezpyłowa praca

Choć worki typu big-bag są bardzo funkcjonalne, to jednak ich rozładunek jest nierzadko problematyczny. Takie sytuacje, jak wysypywanie się towaru czy rozrywanie worków są zazwyczaj efektem braku odpowiednich rozwiązań technologicznych do opróżniania. Dzięki szczelnemu połączeniu między workiem, a urządzeniem wyładunkowym nie istnieje ryzyko rozsypywania się materiału. Istnieje możliwość podłączenia systemu odpylania, który sprawi, że proces załadunku i rozładunku worka jest bezpyłowy, a elementy wzruszające materiał wspomagają swobodny przepływ. Rama wykonana jest ze stali węglowej, malowanej proszkowo. Opcjonalne istnieje możliwość wykonania ze stali nierdzewnej 1.4301 (AISI304) lub 1.4404 (AISI316L). Elementy mające kontakt z materiałem wykonane są ze stali nierdzewnej.

en_USEnglish
pl_PLPolski en_USEnglish