Załadunek i rozładunek worków BIG-BAG

załadunek i rozładunek worków Big-Bag

Załadunek i rozładunek worków Big-Bag

Wykorzystanie w przemyśle specjalnych wielkogabarytowych worków transportowych nazywanych workami BIG-BAG niewątpliwie jest obecnie bardzo popularne. Załadunek i rozładunek worków Big-Bag to system używany przede wszystkim do bezpyłowego przeładunku materiałów sypkich i granulowanych w zamkniętym, automatycznym obiegu.

Rozwiązanie „szyte na miarę”

Jesteśmy doświadczonym producentem dysponującym nowoczesnym zapleczem technologicznym oraz profesjonalnym zespołem inżynierów, który zajmie się dopasowaniem konstrukcji do konkretnych warunków pracy. Na każdym etapie projektowym służymy swoją pomocą i oferujemy wsparcie technologiczne. Stacje załadunku i rozładunku worków typu BIG-BAG uda się idealnie dopasować do potrzeb aplikacji – niezależnie czy jest to cały zespół dozujący ze stacją, sama stacja czy tylko jej część. Przede wszystkim ogromną zaletą naszych rozwiązań jest przede wszystkim możliwość adaptacji naszych konstrukcji do różnych gabarytów i rodzajów worków BIG-BAG.

Zalety załadunku i rozładunku worków Big- Bag

Przygotowane pod kątem konkretnych procesów technologicznych konstrukcje, zapewniają między innymi:

  • bezpyłowe napełnianie i opróżnianie worka, przy minimalnym zaangażowaniu personelu,
  • krótkie przestoje, dzięki łatwości podłączania worków,
  • ograniczenie ryzyka uszkodzenia worków, które można wykorzystywać wielokrotnie i redukować koszty,
  • eliminacja strat związanych z wysypywaniem się towarów,
  • szybki i bardzo prosty załadunek i rozładunek towaru z worków,
  • zapobieganie zawieszaniu się produktu, dzięki zastosowaniu urządzeń masujących, agitatorów (mieszadeł) lub wibratorów,
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy przy realizacji zadań załadunku i rozładunku worków.

System załadunku worków BIG-BAG

Zalety: bezpyłowe napełnianie worków, poprawa wydajności procesu, zwiększenie bezpieczeństwa, modułowa konstrukcja umożliwiająca dostosowanie stacji do wymiarów worka oraz potrzeb klienta, materiały sypkie każdego rodzaju, różne opcje dodatkowe.

System rozładunku worków BIG-BAG

Zalety: transport worka za pomocą wózka widłowego lub łańcuchowego wciągnika elektrycznego zamontowanego na suwnicy, bezpyłowe opróżnianie, płyty masujące wspomagające przepływ materiałów trudno-płynących, modułowa konstrukcja umożliwiająca dostosowanie stacji do wymiarów worka oraz potrzeb klienta.

Podsumowując rozładunek i załadunek worków Big-Bag umożliwia wydajny proces napełniania i opróżniania wielkogabarytowych worków przy minimalnym zaangażowaniu personelu. W rezultacie podstawowe zalety stacji załadunku i rozładunku to obsługa worków o różnej wysokości. Istnieje możliwość pracy w strefach zagrożonych wybuchem (certyfikat ATEX). Rozładunek i załadunek worków Big- Bag sprawia, że praca jest bezpyłowa.

Modułowa konstrukcja stacji załadunku i rozładunku pozwala na idealne dostosowanie ich wyposażenia do warunków procesowych, charakterystyki produktu oraz szczególnych wymogów przedstawionych przez Klienta.