Systemy Big-Bag

Systemy Big-Bag

Systemy Big-Bag znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle. Są świetnym rozwiązaniem, gdy materiał sypki musi być przechowywany i transportowany w sposób bezpieczny i niedrogi. Jednak przy ich zastosowaniu problem pylenia czy rozsypywanie się materiału jest częstym zjawiskiem. W InterProcess oferujemy stacje do załadunku i rozładunku dużych worków, które są świetnym rozwiązaniem tego problemu.

Niezależnie od tego czy produkt ma postać proszku, granulatu, jest dobrze- lub trudno-płynący, czy też proces odbywa się w strefie zagrożonej wybuchem – stacje do załadunku worków typu BIG-BAG i całe systemy Big-Bag naszej firmy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny dla produktu i personelu obsługującego.

Stacje do opróżniania worków wielkogabarytowych produkowane przez nas sprawiają, że proces ten jest niezwykle prosty i szybki. Wymaga to niezawodnych i sprawdzonych rozwiązań przyjaznych dla użytkownika, w których pomaga nam wieloletnie doświadczenie. Stacje do rozładunku worków BIG-BAG firmy InterProcess są projektowane od podstaw na życzenie klienta, z dbałością o najmniejsze szczegóły.

„Szyte na miarę” systemy Big-Bag

Tworzymy niestandardowe, „szyte na miarę” rozwiązania problemu załadunku i rozładunku worków Big-Bag. Na każdym etapie projektowym służymy swoją pomocą i oferujemy wsparcie technologiczne – od definicji projektu, przez planowanie i produkcję, aż po uruchomienie. Dzięki naszym rozwiązaniom konstrukcję uda się idealnie dopasować  do potrzeb klienta – niezależnie czy potrzebna jest cała stacja z systemem dozującym, sama stacja lub tylko jej część. Ograniczona przestrzeń czy praca w trudnych warunkach nie stanowi problemu dla naszych urządzeń.

Ciągła i bezpyłowa praca

Bezpieczne i pyłoszczelne połączenie worków ze stacją dokującą podczas napełniania i opróżniania dużych worków to dla nas najwyższy priorytet. Oferujemy odpowiednie systemy połączeń i zabezpieczeń. Ciągłą pracę gwarantują nasze systemy masujące materiał, a przestoje wymuszone zmianą worków są bardzo krótkie, dzięki łatwej i intuicyjnej obsłudze stacji. Będąc ekspertem w swojej dziedzinie stawiamy czoło wymaganiom dotyczącym produktów trudno-płynących lub wymagających delikatnego obchodzenia się z materiałem. Wszystkie te procesy muszą być realizowane z dużą precyzją i szybkością. Aby to osiągnąć, oferujemy odpowiednią technologię ważenia i sterowania. Rama wykonana jest ze stali węglowej, malowanej proszkowo. Opcjonalne istnieje możliwość wykonania ze stali nierdzewnej 1.4301 (AISI304) lub 1.4404 (AISI316L). Elementy mające kontakt z materiałem wykonane są ze stali nierdzewnej.

Zalety systemów Big-Bag

Przygotowane pod kątem konkretnych procesów technologicznych konstrukcje, zapewniają między innymi:

  • bezpyłowe napełnianie i opróżnianie worka, przy minimalnym zaangażowaniu personelu,
  • krótkie przestoje, dzięki łatwości podłączania worków,
  • ograniczenie ryzyka uszkodzenia worków, które można wykorzystywać wielokrotnie i oszczędzać tym samym pieniądze,
  • zmniejszenie strat związanych z wysypywaniem się towarów,
  • szybkie i bardzo proste załadowanie i wyładowanie towaru z worków,
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy przy realizacji zadań załadunku i rozładunku.
Systemy Big -Bag, załadunek Big-Bag

Załadunek worków BIG-BAG

Systemy Big-Bag, załadunek Big-Bag

Rozładunek worków BIG-BAG