Higieniczny dozownik taśmowy DTU300

Niedawno zgłosił się do nas jeden z najbardziej znanych w Polsce producentów czekolady i słodyczy. Do nowo powstającej linii potrzebny był dozownik, który z wydajnością 100-400kg/h w trybie ciągłym będzie pewnie i dokładnie podawał dodatki, m.in. orzechy, bakalie, kawałki ciastek i cukierków. Projekt bardzo szybko nabierał tempa, wszystkie komponenty linii musiały być wybrane i dostarczone ekspresowo. Jako, że nasz klient to pierwszoligowy gracz w branży spożywczej, wymagania co do jakości wykonania urządzeń są zawsze bardzo wysokie. Wobec różnych materiałów, które posiadają cząstki o uziarnieniu nawet do 10mm mogące łatwo ulec skruszeniu i uszkodzeniu, zaproponowaliśmy dozownik taśmowy DTU300 w pyłoszczelnej obudowie. Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta i dzięki dostępności kluczowych części u nas w magazynie, wykonaliśmy i dostarczyliśmy dozownik w ciągu zaledwie kilku tygodni. Jest to już drugie tego typu urządzenie u tego klienta w ciągu ostatnich lat, co potwierdza pozytywne doświadczenia we współpracy z nami i wysoką jakość naszych produktów.

Dozownik DTU to urządzenie zaprojektowane w szczególności do pracy w przemyśle spożywczym. Jest w całości wykonany ze stali 304 lub 316L oraz z materiałów z atestem FDA do kontaktu z żywnością. W zależności od wydajności występuje z szerokością taśmy 300mm lub 600mm. Samo urządzenie może dozować produkty sypkie z błędem poniżej 0,5% wartości zadanej. Innym rodzajem wykorzystania jest praca w charakterze pomiaru przepływu i sumowanie materiału sypkiego z wysoką dokładnością. Dzięki specjalnej higienicznej konstrukcji dozownik jest bezpieczny dla żywności i może być szybko wysunięty na zewnątrz, a wszystkie podstawowe elementy (włącznie z taśmą) usunięte do czyszczenia. Nasze urządzenie posiada też specjalny mechanizm, który napina grawitacyjnie taśmę oraz kontroluje jej prowadzenie w osi. Podstawowe komponenty wykorzystane w jego budowie pochodzą od najbardziej znanych producentów europejskich: falownik i motoreduktor SEW (na życzenie w wersji aseptycznej), czujnik tensometryczny HBM ze stali nierdzewnej (IP67 lub IP69K), taśma PVC Habasit, czujnik prędkości Pepperl+Fuchs. Wykorzystanie specjalnego oprogramowania w sterowniku Flex pozwala na monitoring i wskazywanie stanów alarmowych, m.in. poślizgu taśmy, zboczenia taśmy, odchyłki dozowania oraz przeciążenia układu pomiarowego.

Nasz zespół doświadczonych inżynierów z przyjemnością dobierze odpowiedni wariant urządzenia oraz udzieli porady na temat jego prawidłowej zabudowy w Państwa linii produkcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *