Linia przygotowywania zapraw tynkarskich

Zadanie polegało na przygotowaniu dwóch układów naważania składników do mieszanek tynkarskich dla globalnego producenta materiałów budowlanych.

Wykorzystaliśmy nasze dozowniki śrubowe DSL75K, które zostały zabudowane pod silosami produktów. Każda mieszanka przygotowywana jest z 3-5 składników według opracowanych przez firmę receptur. Dozowniki podają materiały sypkie w postaci proszków o drobnym uziarnieniu na wagi zbiornikowe. Każda szarża trwa do 180s. Po nasypaniu porcja jest zrzucana do maszyny pakującej, znajdującej się poniżej.

Wykorzystanie naszych urządzeń:

  • Dzięki agitatorom mieszającym materiał w środku dozowanie materiału sypkiego za pomocą dozowników DSL75K jest płynne, a materiał nie zawiesza się i nie mostkuje. Śruby dozujące zostały odpowiednio wydłużone ponieważ ilość miejsca był ograniczony i wymagane było odpowiednie ustawienie urządzeń.
  • Stabilny przepływ oraz pneumatyczny zawór szybko zamykający strumień materiału powodują, że dozowanie jest powtarzalne, a sterownik wagowy może nauczyć się procesu dozowania. Dzieki temu przygotowywanie porcji jest powtarzalne i dokładne.
  • Zbiorniki wagowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej oraz wypolerowane wewnątrz, co znacznie zmniejsza przyleganie materiału do ścianek zbiornika. Ponadto wyposażyliśmy zbiorniki w pneumatyczne młotki Singold. Cykliczne uderzenia w trakcie opróżniania pomagają w zrzucie materiału ze zbiornika. Aby zbiorniki nie pękały przy uderzeniach zostały wykonane z grubej blachy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *