Nasza linia dozowania antyzbrylacza u lidera branży jajecznej z Wielkopolski!

Kolejne urządzenie gotowe do pracy – tym razem u przedstawiciela branży jajecznej z Wielkopolski.

Zastosowanie grawimetrycznego śrubowego dozownika DSL75 G wraz z systemem sterowania FLEX 2100 to świetnie rozwiązanie problemu podawania materiału sypkiego z zadaną wydajnością przy zachowaniu wyjątkowo wysokiej dokładności.

W opisywanym przypadku klient potrzebował wydajności dozowania w zakresie 10-20 kg/h. Bardzo problematyczny materiał sypki w postaci antyzbrylacza (krzemionki) to produkt, który ma tendencję do aeracji oraz, ze względu na niski ciężar usypowy, przy szybkich obrotach występują problemy z wypełnieniem elementu dozującego. Samo dozowanie odbywa się zatem za pomocą specjalnej śruby ze zmniejszoną prędkością obrotową. Dzięki zastosowaniu  agitatora wzruszającego materiał, ten problematyczny produkt nie ulega zawieszeniu wewnątrz dozownika i wypełnienia powtarzalnie śrubę. Główny zasobnik z materiałem jest napełniany za pomocą transportu podciśnieniowego (próżniowego) bezpośrednio z worków.  Sam zbiornik wyposażony został przez nas w dno wibracyjne. Takie rozwiązanie gwarantuje szybkie i sprawne uzupełnianie dozownika loss-in-weight DSL75G oraz bezawaryjną pracę. Dozownik DSL75G został również wyposażony w filtry patronowe czyszczone za pomocą sprężonego powietrza, które zwiększają pewność pracy przy materiale generującym duże ilości pyłu. Do uszczelnienia wałów napędowych zastosowaliśmy specjalne wkłady wykonane ze sznuru PTFE, z atestem do przemysłu spożywczego, które zapobiegają przedostawaniu się materiału. Modułowa konstrukcja naszego urządzenia umożliwia swobodną wymianę niektórych elementów i przede wszystkim szybki oraz prosty dostęp do wnętrza, dzięki czemu utrzymanie dozownika w czystości jest niezwykle łatwe. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej 304.

Sterownik wagowy FLEX 2100 wysposażony w dotykowy ekran komunikuje się w tej aplikacji za pomocą protokołu przemysłowego Modbus RTU i został zabudowany w nierdzewnej szafie sterowniczej o stopniu szczelności IP66 wyposażonej w aparaturę sterująco-zasilającą i pozwala zarządzać całym procesem. Ciężar materiału w dozowniku odczytywany jest za pomocą dwóch czujników tensometrycznych o stopniu ochrony IP68 wykonanych ze stali nierdzewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *