- ul. Ku Wiśle 7, 00-707 Warszawa
- +48 787 783 590
- biuro@interprocess.pl
Wagi przenośnikowe
Jeżeli chcesz zważyć materiał sypki na wagi przenośnikowe służą właśnie do tego celu. Nie ma znaczenia jaki materiał transportujesz, ani jaki rodzaj przemysłu reprezentujesz. Wystarczy, że prześlesz nam dane swojego układu transportowego, przenoszonego materiału oraz wymaganą dokładność pomiaru, a my dobierzemy i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.
Wagi przenośnikowe instalowane są na przenośniku taśmowym. Służą one do pomiaru przepływu materiału na taśmie przenośnika w sposób ciągły.
Wagi przenośnikowe mogą być wykorzystane w celu:
- Kontroli przepływu i zużycia materiałów podczas produkcji.
- Kontroli mieszanek.
- Sprawdzenia przy dozowaniu podczas załadunku i rozładunku towaru.
- Sterowania procesem technologicznym.
Produkujemy sprawdzone konstrukcje wag przenośnikowych, gotowe do instalacji na przenośnikach klientów. Ważnym aspektem jest fakt, że w przypadku nietypowych systemów dostarczamy urządzenia zmodyfikowane lub zaprojektowane specjalnie do istniejących warunków zabudowy.
Oferta
Wagi przenośnikowe model WPL
Model WPL to najmniejsza i najbardziej przystępna cenowo waga przenośnikowa w naszej ofercie. Dzięki niewielkim wymiarom świetnie sprawdzi się w sytuacjach, gdzie należy zmierzyć się z problemem niewielkiej ilości miejsca, np. na kruszarkach mobilnych. Mimo niewielkich wymiarów konstrukcja wagi przenośnikowej jest bardzo sztywna nawet przy dużych obciążeniach, a osłonięte czujniki tensometryczne nie są narażone na uszkodzenie.
Specyfikacja:
- Najbardziej przystępna cenowo waga przenośnikowa na rynku.
- Dwa czujniki tensometryczne wykonane z aluminium o stopniu ochrony IP67.
- Błąd pomiarowy ±0,5-2%.
- Możliwość adiustacji poziomu wagi.
- Szerokość taśmy aż do 1 200 [mm].
- Przepływ maksymalny aż do 4 000 [t/h].
Do ściągnięcia:
Wagi przenośnikowe model WPC2
Wydłużenie odcinka, na którym ważony jest materiał zazwyczaj pozwala na osiągnięcie jeszcze wyższej dokładności. Materiał znajduje się wtedy dłużej na wadze przenośnikowej i może być dokładniej zważony. WPC2 to w rzeczywistości dwie lub więcej wag WPC1, więc wszystkie zalety tej konstrukcji są aktualne również i w tym przypadku.
Specyfikacja:
- Dwie lub więcej wag WPC1 umieszczonych szeregowo.
- Jeszcze wyższa dokładność: błąd pomiarowy poniżej ±0,25%.
- Sztywna i pewna konstrukcja bazująca na równoległobocznej ramie ze sprężyn płaskich.
- Brak dźwigni i piwotów.
- Możliwość adiustacji poziomu rolek.
- Duży zakres szerokości taśm: od 500 do 2 000 [mm].
- Przepływ maksymalny aż do 12 000 [t/h].
- Czujnik tensometryczny wykonany ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP68.
Do ściągnięcia:
Wagi przenośnikowe model WPC1
WPC1 to waga przenośnikowa najczęściej proponowana przez nas klientom. Znajduje zastosowanie w największej ilości aplikacji, a jej konstrukcja pozwala na osiągnięcie najwyższej dokładności. Sam projekt powstał po przeanalizowaniu wymagań dynamicznych stawianych systemom ważącym w układach charakteryzujących się występowaniem bardzo dużych obciążeń. Dzięki zastosowaniu pojedynczego czujnika ze stali nierdzewnej o klasie szczelności IP68/69K, możemy zminimalizować ryzyko potencjalnej awarii. Wykorzystanie teleskopowych ramion gwarantuje, że waga będzie idealnie dopasowana do Twojego przenośnika.
Specyfikacja:
- Sztywna i pewna konstrukcja bazująca na równoległobocznej ramie ze sprężyn płaskich.
- Brak dźwigni i piwotów.
- Błąd pomiarowy poniżej ±0,5%.
- Możliwość adiustacji poziomu rolek.
- Duży zakres szerokości taśm: od 500 do 2 000 [mm],
- Przepływ maksymalny aż do 12 000 [t/h].
- Czujnik tensometryczny wykonany ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP68.
Do ściągnięcia:
Systemy sterowania
SGM800 z oprogramowaniem BLT
Najbardziej przystępny cenowo sterownik, służący do pomiaru przepływu na przenośnikach taśmowych oraz podstawowego dozowania porcji. Mimo, iż jest przewidziany do instalacji wewnątrz szafy sterowniczej posiada niewielką klawiaturę oraz wyświetlacz. Może posiadać wyjście analogowe lub porty Ethernet, Rs232/422, Profibus, Canbus.
1020 z oprogramowaniem BLT
Model, który występuje w dwóch wersjach: panelowej oraz w obudowie IP65 ze stali nierdzewnej, służący do pomiaru przepływu na przenośnikach taśmowych oraz podstawowego dozowania porcji i kontroli przepływu. Posiada 1 licznik kasowalny oraz wyjście impulsowe. Standardowo posiada wyjście Ethernetowe, może dodatkowo posiadać wyjście analogowe lub porty Rs232/422, Profibus, Canbus.
Flex 2100 z oprogramowaniem BLT
Najlepszym rozwiązaniem dla wag przenośnikowych jest Flex 2100 (lub Flex), który wyposażony jest w dotykowy ekran z wizualizacją procesu, specjalne oprogramowanie stworzone przez nas w języku polskim oraz rozbudowane możliwości komunikacyjne (RS232/422, Ethernet, Profibus, Canbus). Sterownik umożliwia m.in. odczyt z czujników – prędkości i ciężaru, zaawansowane funkcje dozowania porcji oraz podgląd 3 liczników dozowania. Oprogramowanie może być również zmodyfikowane, aby sterować pozostałymi elementami na linii produkcyjnej.
Akcesoria
Whirligig
- Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie
- Lekka konstrukcja o niewielkich rozmiarach
- Wystarczająca dokładność do większości zastosowań – 8 impulsów na obrót
- Instalacja na wale zwrotnym lub na osobnej rolce przenośnika
- Możliwość wykorzystania dowolnego czujnika indukcyjnego o średnicy M18 lub M30
- Magnetyczny uchwyt montażowy jako opcja
Czujnik prędkości CPW
- 39,79 impulsów na metr bieżący taśmy przenośnika
- Wyposażony w czujnik indukcyjny
- Idealny do taśm o zmiennej prędkości
- Prędkość maksymalna 3 [m/s]
- Konstrukcja ocynkowana
- Opcjonalnie: wykonanie ze stali nierdzewnej
- Opcjonalnie: wykonanie do strefy Ex
Rolka czujnika Whirligig
- Gotowa rolka podtrzymująca taśmę do instalacji czujnika Whirligig
- Mocna, sztywna konstrukcja
- Szerokość taśmy aż do 2000 [mm]
- Samoczyszczące gumowe pierścienie
- Prędkość taśmy maksymalna 1,7 [m/s]
- Konstrukcja ocynkowana
- Łożyska w zestawie
Zasada działania
Typowa taśmowa waga przenośnikowa składa się z mostu pomiarowego umieszczonego na czujnikach tensometrycznych, elektronicznego urządzenia pomiarowego oraz czujnika prędkości taśmy. Czujniki tensometryczne określają ciężar materiału znajdującego się na taśmie. Informacja ta, w postaci sygnału napięciowego, jest interpretowana przez elektroniczne urządzenie pomiarowe. Wraz z masą urządzenie odczytuje również prędkość w formie impulsów pochodzących z czujnika prędkości taśmy. Na podstawie tych dwóch wartości mierzonych obliczana jest wartość przepływu masowego na taśmie [kg/s, t/h] oraz przyrost wskazania licznika [kg, t].
Nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie z prawidłową zabudową i uruchomieniem. Nasz zespół inżynierski zadba o montaż, uruchomienie i kalibrację wagi na miejscu. Jeśli Twój przenośnik jest nietypowy i uniwersalna konstrukcja nie będzie mogła być zastosowana, zaprojektujemy taśmową wagę przenośnikową specjalnie dla Ciebie.
Nasza elektronika pomiarowa pozwala na dużo więcej niż tylko ważenie przepływającego materiału. Jeśli Twoja aplikacja tego wymaga, możemy wyposażyć wagę w funkcje sterowania przepływem, dozowaniem porcji lub urządzeniami w ciągu produkcyjnym. Dla każdej z naszych wag możemy wystawić świadectwo wzorcowania z obliczoną niepewnością pomiarową.